You are here
Home > National > DINAMO scoate un rezultat foarte bun cu cei de la Atletico Bilbao. Rezumat meci

DINAMO scoate un rezultat foarte bun cu cei de la Atletico Bilbao. Rezumat meci

dinamo atletico

Dinamo a început foarte slab prima repriză, bascii controlând meciul şi având posesesia. În minutul 21, Laporte a deschis scorul, cu o lovitură de cap din 5 metri.

După acest gol, Dinamo a început să ţină mai mult de minge şi a avut câteva ocazii, dar niciun periculoasă.

După pauză, Contra a mutat ofensiv. L-a scos pe Busuladzici şi l-a introdus pe Rivaldinho. Sub privirile tatălui său, atacantul de 22 de ani a marcat un gol de generic. Dinamovistul a şutat excelent de la 30 de metri, iar mingea s-a dus direct în vinclul porţii lui Herrerin.

După gol, Bilbao nu a avut ocazii şi tot dinamoviştii au marcat, prin Nemec, dar golul a fost anulat pentru ofsaid (Vezi detalii).

Dinamo a fost din nou la un pas de gol, în minutul 76. Fundaşul Balenziaga a vrut să respingă, dar a lovit greşit şi mingea a fost respinsă cu greu de portarul Herrerin. Până la final, cele două formaţii au mai avut ocazii, dar niciuna periculoasă şi meciul s-a terminat la egalitate.

Vezi aici cum s-a desfăşurat meciul
min 90+3 FINAL DE MECI>
min 90: Meciul se va prelungi cu 3 minute
min 88: Hanca a centrat în careu, dar mingea a fost respinsă de Laporte
min 84: Ultima schimbare la Dinamo: Nascimento este înlocuit de Paul Anton
min 83: Aduriz a avut mingea în careu, dar a fost blocat de fundaşii lui Dinamo, iar balonul a ajuns la Penedo
min 76: AC Milan, aproape de autogol! Herrerin scoate în extremis o minge respinsă de Balenziaga! Tabela rămâne la 1-1.
min 70: Nascimento respinge de pe linia porţii o lovitură de cap a spaniolilor
min 69: Aduriz a şutat de la 16, dar Penedo a respins în corner
min 66: A doua schimbare la Dinamo: Albin intră în locul lui Nemec, debutând la echipa alb-roşie
min 64: Gol anulat pentru Dinamo! Nemec a marcat cu un şut din 10 metri, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid
min 55: GOOOOL DINAMO! Rivaldinho a marcat un gol de generic! Brazilianul a şutat perfect de la 30 de metri, iar mingea s-a dus în vinclul porţii lui Herrerin
min 50: Nemec a centrat foarte bine în careu, dar mingea trimisă cu capul de Rivaldinho a trecut peste poarta lui Herrerin
min 46: A început a doua repriză
Prima schimbare la Dinamo: mijlocaşul Busuladzici a fost înlocuit de atacantul Rivaldinho
Dinamoviştii anunţă că pe Arena Naţională sunt 26.783 suporteri
min 45+1: Pauză. Dinamo – Athletic Bilbao 0-1
min 40: Hanca a preluat mingea în careu, dar a pasat slab, la 20 de metri, de unde Mahlangu a şutat mult peste poarta bască
min 39: Salomao a reluat de la 16 metri, dar mingea s-a dus mult pe lângă poarta lui Herrerin
min 37: Nemec a reluat slab cu capul, de la 10 metri, iar portarul basc a reţinut fără probleme
min 36: Mahlangu a pătruns foarte bine partea stângă, dar centrarea lui a fost respinsă în corner
min 35: Katsikas a respins foarte bine, din centrul careului, centrarea lui Raul Garcia
min 29: Munian a primit cartonaşul galben după ce l-a lovit cu cotul pe Romera în piept
min 28: Aduriz a centrat foarte bine în careul lui Dinamo, dar Raul Garcia a reluat pe lângă poartă
min 26: Salomao a şutat de la 23 de metri, dar mingea s-a dus pe lângă poartă
min 24: Dinamoviştii au dus prima dată mingea în careul spaniol. Nascimento şi Salmao au încercat să reia mingea spre poarta lui Herrerin, dar au fost blocaţi
min 21: GOL BILBAO! Spaniolii deschid scorul. Fundaşul Aymeric Laporte a reluat cu capul din 4 metri, după ce Etxeita a prelungit cu capu
min 20: Balenziaga a centrat în careu, dar Steliano Filip a respins în corner
min 13: Intervenţie salvatoare a lui Katsikas. Grecul l-a deposedat excelent pe Susaeta, în centrul careului dinamovist
min 11: Început slab al lui Dinamo. Echipa lui Contra nu poate ţine de minge şi este masată în propria jumătate
min 7: Echipa bască se află la conducerea meciului. Spaniolii au posesia, dar dinamoviştii se apără bine şi aglomerează zona de mijloc
min 5: Etxeita a reluat slab cu capul din centrul careului, dar mingea s-a dus pe lângă poarta lui Penedo
min 2: Balenziaga a centrat în careu, dar Katiskas a respins. În primele minute, spaniolii au posesia şi sunt foarte agresivi când dinamoviştii au mingea